Strona głównaStrefa wiedzyDefinicja Holopatii

Definicja Holopatii

Holopatia (gr. holos – całość; pathos – uczucia)

w wolnym tłumaczeniu samopoczucie całościowe:

  • jest biofizyczną formą terapii, a zatem stanowi gałąź medycyny całościowej – holistycznej. Pojęcie “choroba” rozumiane jest tu jako zakłócenie w nadrzędnym systemie regulacji;
  • dba o odblokowanie pacjenta, o podwyższenie jego poziomu energetycznego, o sprowokowanie rezonansów z siłą uzdrawiającą istniejącą w każdym człowieku, w każdym żywym organizmie. Bez wywołania tej energii, wyzdrowienie jest niemożliwe.
  • to metoda transferu informacji leczniczych i jako taka potwierdziła się w praktyce.
  • poświęca uwagę całemu mikrokosmosowi, człowiekowi i nie zajmuje się jedynie zwalczaniem objawów lub leczeniem poszczególnych narządów.
  • bazuje na sprawdzonych zasadach medycyny holistycznej, zwanej dziś komplementarną, a więc opiera się na tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC), akupunkturze, fitoterapii, aromaterapii, klasycznej homeopatii itd.; łączy wszystkie te sprawdzone od tysięcy lat zasady z najnowszą technologią komputerową w jedną, nową, kompleksową syntezę. W ten sposób doktor Steiner stworzył specyficzne postępowanie nastawione na przyczynę schorzenia, a nie tylko na zwalczenie symptomu. Leczenie przebiega na planie energetycznym, które w wielu przypadkach może pomóc w sytuacji, gdzie poprzednie zabiegi zakończyły się niepowodzeniem.
  • Leczenie mające na celu doprowadzenie pacjenta do równowagi energetycznej, nie powoduje skutków ubocznych.
  • jest dziedziną komplementarną i ma za zadanie wspomagać energetycznie pacjenta. Tu nie chodzi o konkurowanie z medycyną “konwencjonalną“, lecz o dobro pacjenta.
  • Jest to nowoczesne postępowanie opracowane w celu profesjonalnego leczenia energetycznych deficytów i zaburzeń nastroju, stanów tak popularnych w dzisiejszym bezprzewodowym świecie.
  • posługuje się sprzętem elektronicznym zwanym QUINTSTATION; jest to sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny wyprodukowany w oparciu o najnowsze technologie komputerowe.

Holopatia – prowadzi do reaktywowania układu energetycznego, co stanowi podstawowy warunek naszego naturalnego stanu świadomości – zdrowia psychicznego jak i fizycznego człowieka. To właśnie swobodny przepływ energii życia powoduje proces zdrowienia duszy i jej fizycznego ciała.
Wszystkie procesy biologiczne w organizmie ludzkim kontrolowane są przez energię zwaną w tradycjonalnej medycynie chińskiej chi (w medycynie japońskiej qi, w hinduskiej ajurvedzie – prana), która płynie przez kanały zwane meridianami oraz poprzez układ nerwowy.

 

Przyczyna/akcja/posiew:

Obecny styl życia, nasz sposób odczuwania, myślenia i postępowania w znacznej mierze zakłóca naturalny przepływ życiodajnej energii oraz jego regulację. Stały endo- i egzogenny (wewnętrzny i zewnętrzny) stres przemęczenie organizmu (Burn-Out Syndrom), jedzenie nienaturalnej żywności (junk food), zanieczyszczenie elektromagnetyczne (elektrosmog), toksyny środowiskowe, twarde promieniowanie radioaktywne, dziura ozonowa itp. są wynikiem ludzkiego negatywnego myślenia.

 

Skutek/reakcja/zbiory:

Ludzki organizm reaguje naturalnie na taki stan rzeczy, ponieważ chroniczny stres zakłóca wewnętrzny spokój i jasność umysłu. Ten właśnie permanentny stres prowadzi do poważnego osłabienia układu odpornościowego. Cierpimy z powodu różnych objawów m.in. z powodu wyczerpania, bezsenności, problemów skórnych, alergii, chorób przewlekłych itp. W takiej sytuacji zwalczanie poszczególnych objawów chorobowych nie ma sensu. Objawy te są językiem duszy. Należy tu zacząć od odblokowania systemu regulującego wolny przepływ witalnej energii i od detoksykacji narządów i tkanek.
To jest właśnie celem medycyny holopatycznej.

 

Holopatia jest najnowszą gałęzią medycyny energetycznej posługującą się w leczeniu informacjami zdrowotnymi.

Kanały akupunkturyczne (meridiany) oraz wszystkie układy znajdujące się w ciele ludzkim, zaopatrywane są w trakcie zabiegu holopatycznego w uzdrawiające informacje; – nerwy, tkanka łączna, organy – ulegają pozytywnemu wpływowi odpowiednich sygnałów informacyjnych. Takimi sygnałami są na przykład widma oscylacyjne substancji takich jak np. witaminy, pierwiastki śladowe, aminokwasy, zioła lecznicze, esencje Bacha, dźwięki lecznicze, sole mineralne, tynktury, kamienie szlachetne itd.
Nie chodzi tu o jakieś nowe rozpoznanie. Już od stuleci te naturalne i wypróbowane metody alternatywnego leczenia – jak homeopatia, akupunktura czy fitoterapia – stosują tę zasadę z powodzeniem.
Na tym fundamencie opiera się też holopatia, jednak z nowym podejściem metodologicznym i w opakowaniu w nowoczesną elektronikę i technologię komputerową, dzięki czemu łatwo jest znaleźć dokładnie te drgania substancji, które najlepiej rezonują z pacjentem oraz z sytuacją w trakcie której przebiega leczenie.

 

Źródło: holopatia.blogspot.com

Emilia

24 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Brak komentarzy w tym wpisie